WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sor!
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?

Girişimci Kadının Özellikleri Nelerdir?

Tarafından kariyerfirsati
0 Yorum Yap

Girişimci kadının özellikleri denilince ilk akla gelen belirgin özelliği lider ruhlu olmasıdır. Günümüze kadar kadınlar dünya genelinde bastırılan kişiliklere sahipti. Fakat bu durum hızla değişmeye başladı ve kadınlarda iş kollarında daha çok rol almaya başladı. Özellikle girişimcilik alanında ilerleme kat eden girişimci kadınların kalkınmaya olan katkısı büyüktür. Dolayısıyla her alanda başarıyla sorumluluklarını yerine getiren kadınlarımız, girişimcilik alanında da üzerine düşen görevi yerine getirmektedir.

Kadın Girişimci Nedir?

Kadın girişimci, lider ruhlu, yenilikçi, yaratıcı, düştüğü yerden kalkması bilen, asla pes etmeyen ve kendi işini yapan güçlü kadındır. Kadın girişimciler risk üstlenmekten kaçınmaz. Diğer kadınlara göre çok daha fazla dayanıklıdır. Kaderlerini başkalarının eline vermekten hoşlanmaz ve kararlarından asla vazgeçmez. Herhangi bir işletmeyi kendi başına başlatarak ilerletebilir. Hata yaptığında ve düştüğünde pes etmeden yoluna devam eder ve başarılı oluncaya kadar hedefini değiştirmez. Aynı zamanda iş kurarak yöneten kadın, kariyer basamaklarını emin adımlarla çıkmaya devam eder. Faberlic kadın girişimciler ile çok güzel işler başarabilirsiniz.

Girişimci Kadının Özellikleri Nelerdir?

Girişimci kadının özellikleri arasında yüksek motivasyon ve cesaret gelmektedir. Bütün kadınlarda bu potansiyel vardır. Kimi dışa vurmak için doğru zamanı bekler, kimileri de daha erken davranarak girişimcilik alanında ve diğer alanlarda başarı sağlar. Kadınların içgüdüsünde asla pes etmek yoktur. Dolayısıyla düştüğü zaman kalkmasını bilir. Yaptığı işlerde başarılı olmadı diye geri çekilmez, yeniden denemekten asla vaz geçmez. Bir defa yapamadığı işini başarılı olana kadar devam eder. Aynı zamanda diğer kadınlara örnek olmak için yol göstericidir. Motivasyonunu asla düşürmez. Kişisel yönetim becerilerine sahiptir.

Kadın Girişimcilerin Karşılaştığı Sorunlar Nelerdir?

Kadın girişimcilerin karşılaştığı sorunlar arasında en çok ataerkil toplum içerisinde kendisini kabullendirmek zorunda kalmak geliyor. Çünkü dünya genelinde ataerkil topluluk alt yapısı hakimdir. Bu nedenle kadını yalnızca evinin temizliğini yapan, çocuklarına bakan ve eşinin sözünden çıkmayan kadın modeli çizilmiştir. Yüzyıllardır bu şekilde olan kadın rolünde artık durumlar değişmeye başladı. Kadınlar üzerlerine düşen görevleri en güzel şekilde yerine getirirken, aynı zamanda girişimci olarak ya da diğer iş kollarında çalışarak özgürlüklerini kazanıyorlar. Kadın iş kollarına sonradan dahil olduğu için, erkeğe oranla daha fazla risk almak zorunda kalmaktadır.  Faberlic kadın girişimcilerin her zaman yanında olmaya devam ediyor.

Kadınları Girişimciliğe İten Faktörler Nelerdir?

Kadınları girişimciliğe iten faktörler arasında para kazanma isteği başta gelmektedir. Başkalarının egemenliğinin altında çalışmayı sevmeyen kadınlar, kendi işlerinin patronu olmak ve ekonomik özgürlüğünü kazanmak ister. Ülkelerde kadının yaptığı işe olan saygı az olması ve saygı duyulmaması nedeniyle, kendi saygınlıkların kazanana kadar mücadele ederler. Faberlic kadın girişimcilerin her zaman yanında olmaktadır. Aynı zamanda Faberlic lider ruhlu kadınlara saygınlık ve maddi özgürlüklerini kazandırıyor.

Kadın girişimci olmak için Faberlic üyelik oluşturarak kayıt olabilirsiniz. Önceleri ek gelir elde edeceğiniz fırsatı yakalarsınız. Daha sonra Faberlic ekip kurarak girişimcilik alanında kendinizi kanıtlayabilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir