WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sor!
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?

 Anne ve Çocuk Arasındaki Bağ

Tarafından kariyerfirsati
0 Yorum Yap

Anne ve çocuk arasındaki bağ, çocuk büyüdükçe iyi ya da kötü birey olma yönünde seçimini şekillendiriyor. Anne ve çocuk arasında kurulan bağ çocuğun sosyal gelişimini olumlu veya olumsuz yönde etkiliyor. Çocuğun zihinsel gelişimini sağlıklı şekilde tamamlayabilmesi  için, anne ve çocuk arasındaki bağın samimi olması önemlidir. Anne ve çocuk arasındaki bağ, bebeğin anne karnına düştüğü andan itibaren başlıyor. Bu nedenle annenin çocuğu ile daha sıkı bağ kurabilmesi için gebelik döneminde bebeğiyle konuşarak ona sevdiğini göstermesi gerekiyor.

Bebekler anne karnından itibaren çevrelerinde olanlara karşı duyarlıdır. Annenin çocuğuna vereceği sevgi ve ilgi, çocuğuyla arasındaki bağı daha çok kuvvetlendirecektir. Dolayısıyla çocukların çevrelerine karşı vereceği tepki annenin çocuğuna verdiği tepkiyle benzerlik gösterir. Anne ve çocuk arasındaki bağ sağlıklı şekilde kurulduğunda çocuğun kendisine ve ailesine karşı güveni artacaktır. Aynı zamanda çocuğun iyi bir birey olması ve kendine özgüveni olması için oldukça faydalıdır.

Bebekler Kaçıncı Ayda Anneye Bağlanır?

Bebeklerin anneye bağlanmaları anne karnında başlıyor. Dünyaya gözlerini açtıkları andan itibaren annesiyle göz teması kurma becerisiyle doğuyor. Dolayısıyla doğdukları zaman anneye gözlerini odaklayabiliyor. Emzirme süreçlerinde anne ve bebeğin bağı daha çok güçlenir ve anne bebeğin duygularını isteklerini kurulan bağla anlayacaktır. Ağladığında açlığını, sancısını, uykusunun geldiğini kurulan bağla anlaması kolay olur. Bu nedenle annenin bebeğiyle güçlü bir bağ kurması adına bebeğiyle göz teması kurması, emzirmesi ve bebeğiyle konuşması önemlidir.

Çocuğumla Bağ Kuramıyor Ne Yapmalıyım?

’Çocuğumla bağ kuramıyorum ne yapmalıyım?’’ sorusu bütün annelerin dönemsel olarak yaşadığı sorunlardan biridir. Elbette çocuğunuzla bağ kurmanız için birkaç yöntem göstermek faydalı olacaktır. Bu yöntemleri kullanarak çocuğunuzla güçlü bir bağ kuracağınıza emin olun.

  • Çocuğunuza gün içinde fırsat buldukça sarılın. Sıcaklığınızı hissettiğinde siz karşı güveni artacaktır.
  • Çocuğunuzla bol bol oyunlar oynayın ve onu dinlemeyi öğrenin. Böylece çocuğunuz da sizi dinlemeyi öğrenecektir.
  • Çocuğunuzun yaptıklarıyla empati kurun ve doğrusunu anlatarak öğretin. Ama öncelik olarak çocuğunuzun yaptığı hatayı sizden ve çevresinden gördüğünü unutmayın.
  • Uyku öncesi çocuğunuzun yanına yatın ve küçük oyunlar oynayın. Hatta masal anlatın. Böylece çocuğunuzun daha fazla güvenini kazanacaksınız.
  • Çocuğunuza zaman ayırın. Her şeyden önce size ihtiyacı olduğunu unutmayın.

Faberlic ile Çocuğunuzla Aranızdaki Bağı Güçlendirin

Faberlic ile çocuğunuzla aranızdaki bağı güçlendirin. Çocuğun kalbine giden yol ufak hediyelerden geçer. Bu nedenle çocuğunuza Faberlic ürünleri alarak hediye edebilirsiniz. Böylece sandığınızdan çok daha kısa sürede çocuğunuzla aranızdaki bağı güçlendirebilirsiniz. Ayrıca Faberlic çocuk ürünleriniçocuğunuzla birlikte kullanmanızı öneririz. Birlikte keyifli dakikalar geçirirken çocuğunuz için sağlıklı ürünleri kullandığınız için içiniz rahat edecek. Onların minik kalplerini kazanmak sandığınızdan çok daha kolaydır. Yapmanız gereken bağları kurmak için onunla ilgilendiğinizi gösterin ve bu konuda samimi olun. Emin olun olumlu geri dönüşler alacaksınız.

Şunlar da hoşunuza gidebilir