WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sor!
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?

Faberlic Bahar Temizliği

Tarafından kariyerfirsati
0 Yorum Yap

Bahar temizliği her yıl kış ayının bitmesine yakın yapılmaktadır. Soğuk ve puslu havanın yerini bol güneşli havalara bırakma zamanı geldi. Tıpkı havaların ve doğanın şenlenmesi gibi evlerimizin de şenlenme zamanı. Bahar temizliği yaparak evinizi çiçek bahçesine döndürün. Bahar temizliğine başlamadan önce yapacaklarınızı planlamanız, temizliğin çok daha kolay bitmesini sağlayacaktır. Temizliğe başlamak için en kirli noktalar olan balkondan başlayabilirsiniz. Çünkü ilk önce temizlenmesi gereken yer olan balkonlar, en çok kirlenen yerlerdir. Balkon ya da bahçelerinizin usta elinden geçmesi gereken yerleri belirleyin. Gelecek kışa hazır olması için kombi ve klimaların bakımlarını yaptırabilirsiniz.

Bahar Temizliği Nasıl Yapılır?

Bahar temizliği yapımı evin genel olarak her yerini temizlemek anlamına geliyor. Kış aylarında kullandığınız artık fazla gelen eşyalarınızı kaldırma zamanı geldi. Ev süpürülmesi temelde ilk yapılması gereken bir işlemdir. Daha sonra ihtiyaç durumuna göre duvarlar, kapılar, pencereler silinerek temizliğinize devam edin. Perdeleri elden geçirerek mis gibi Faberlic yumuşatıcı kullanabilirsiniz. Yerler silineceği zaman Faberlic ürünü olan temizlik malzemelerini kullanarak evinizin kır bahçesi gibi kokmasını sağlayabilirsiniz. Salon ve oturma odasında bulunan koltuklar, oturma gruplarını temizlik ürünleriyle silebilir veya yıkama makinası ile yıkayabilirsiniz. Bahar temizliğinde yatak odasında ki nevresimleri değiştirilmesi, perdelerin yıkatılması ve dolap içi düzenlemesini ihmal etmeyin. Her odanın temizliğini yapacağınız zaman avizeleri mutlaka elden geçirin. Mutfak dolapları en çok yağlanan yerlerden birisidir. Hanımların sıklıkla temizlediği mutfak dolaplarını bahar temizliği ile elden geçirmek güzel olur. Faberlic ürünleri içerisinde yer alan yağ çözücü ve mutfak dolapları için özel üretilmiş temizlik ürünleri ile dolabınızı daha kolay temizleyeceksiniz. Kirlerin ve yağların kolayca çıktığını göreceksiniz. Ayrıca mutfakta yer alan buzdolabı ve derin dondurucu temizliğini unutmayın. Banyo ve tuvalet temizliğinde fayanslar ve lavaboların temizliğini yapmaya devam edin. Yalnız bütün işleri bir güne sığdırmaya çalışmayın.

Dip Köşe Temizli

Dip köşe temizlik için ihtiyacınız olacak eşyalar, süpürge, temiz bez ve süngerler, Faberlic yüzey temizleyici ürünleri, çamaşır suyu ve dip köşe temizlik için kullanılacak temizlik ürünleri olmalıdır. Eviniz için dip köşe yapacağınız temizlik sırasını belirlediğinizde işleriniz kolaylaşacaktır. Örneğin banyo, tuvalet gibi yerleri en son temizleyin. Perdeler, nevresimler, yastık kılıfları, koltuk kılıflarını yıkatın. Perdeleri çamaşır makinasında yıkatırken camları silebilirsiniz. Böylece evin büyük bir bölümünü temizlemiş olacaksınız. Yatak odası ve çocuk odası gibi odalardaki baza altlarını ve içlerini elden geçirin. Gümüşlük, televizyon sehpası, vitrin gibi aksesuar koyduğunuz eşyaların çekmece içlerini temizleyerek eşyaları elden geçirin. Mutfak için kullanacağınız temizlik ürünlerinde size zarar vermeyen ürünleri tercih edin. Mutfak temizliğine dolaplardan başlayabilirsiniz. Sırasıyla çekmeceler, tezgah altlarını temizleyerek son olarak zemin temizliği ile dip köşe mutfağı temizlemiş olursunuz. Bahar temizliği için Faberlic ürünleri kullanarak evinizi çiçek bahçesine dönüştürebilirsiniz. Faberlic temizlik ürünlerinin oldukça geniş yelpazesi bulunmaktadır.

Şunlar da hoşunuza gidebilir