WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sor!
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?

Selülit Nedir? Nasıl Geçer?

Tarafından kariyerfirsati
0 Yorum Yap

Selülit, üst bacak, karın ve kalçalarda oluşan portakal kabuğu görünümlü metabolik bozukluk olarak tanımlanır. Yağ hücrelerinin deri altında birikmesi ile oluşan çukur görünümlü doku bozukluğu olarak bilinmektedir. Görünüm itibariyle portakal kabuğunu andırmaktadır. Dolayısıyla kadınların %80 inde selülit oluşumu vardır. Kadın erkek ayrımı yapmadan üst bacaklarda, karında ve kalçalarda selülit görünmektedir. Lakin kadınların anatomik yapısı daha müsait olduğu için kadınlarda görülme oranı erkeklere göre daha fazladır.

Selülit Neden Olur?

’Selülit neden olur?’’ sorusu kadınların en çok merak ettiği konuların arasındadır. Selülit normalden fazla biriken yağ hücrelerinin oluşturduğu doku bozukluğudur. Selülitin sebep olduğu durumlar arasında dengesiz ve karbonhidrat ağırlıklı beslenme, hareketsiz yaşam, uzun süre oturarak çalışmak en çok sebep olan faktörlerdir. Selülit oluşumlarını engellemek için birtakım tedbirlerin alınması gerekir. Alınacak tedbirler arasında sağlıklı ve hareketli yaşam tarzını seçmek ve günlük kalori yakmayı arttırıcı hareketler yapmak, yediğiniz besinlerin kalori miktarını kontrol altında tutmak ve Faberlic ürünleri kullanmak gerekir. Faberlic ürünleri içinde selülit karşıtı ürünleri arasında EXPERT BODY Serisi vücut şekillendirici, BEAUTY CAFE Serisi vücut peelingi, OCEANUM Serisi yenileyici vücut kremi, AHA Peeling selülite karşı etkili aktif vücut Peelingi kullanmanızı tavsiye ederiz.

Selülit Nasıl Geçer?

Selülit oluşumlarını engellemek için oldukça basit yöntemler hayatınıza sokabilirsiniz. Özellikle günlük aldığınız besin takviyesini sağlıklı beslenme ile değiştirerek başlayın. Bol bol yürüyüş yaparak, spor aktivitelerine katılın. Karbonhidrat ağırlıklı beslenmek yerine sebze meyve ağırlıklı beslenmeyi hayatınıza yerleştirin. Özellikle selülit olan bölgelere sıkı ve dar kıyafetler giymemeyi tercih edin. Böylece selülit oluşumunun önüne geçebilirsiniz. Ayrıca Faberlic selülit karşıtı ürünler kullanarak daha kısa zaman içinde selülitlerden kurtulmanız mümkün olur.

Faberlic Ürünleri ile Selülitten Kurtulun

Faberlic ürünleri ile selülitten kurtulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Faberlic ürünlerinden olan EXPERT BODY Selülit kremini düzenli şekilde kullanmanız yeterli olacaktır. Böylece vücudunuzu şekillendirebilirsiniz. Faberlic EXPERT BODY serisi şekillendirici anti selülit kremi, OCEANUM Serisi yenileyici vücut kremi, BEAUTY CAFE Serisi vücut peelingi, AHA Peeling selülite karşı etkili aktif vücut Peelingi ile vücudunuzdan selülitleri silebilirsiniz. Düzenli kullanımlarda etkisini hızla göreceksiniz. Böylece selülitsiz ve pürüzsüz bacaklara ve kalçalara sahip olabilirsiniz.

Faberlic EXPORT BODY Selülit Kremi Nasıl Kullanılır?

Faberlic EXPORT BODY Selülit kremi kullanımı için sorunlu olan bölgelere sürerek masaj yapmalısınız. Selülit kremi ile masaj yaptığınızda vücudunuzda sorunlu bölgelerdeki kan dolaşımı hızlanacaktır. Böylece selülit olan bölgelere sürülen kremin etkisi zamanla hissedilir. Unutulmaması gereken önemli ayrıntıdan bahsetmekte fayda var. Sorunlu bölgelere kullanılacak olan krem düzenli kullanımlarda etkisini gösterir. Dolayısıyla Faberlic EXPORT BODY Selülit kremini kullanacağınız zaman haftada 3 kere sorunlu bölgeye uygulama önerilmektedir. Krem sürülen bölgede tamamen emilene kadar masaj yapmaya devam edin. Faberlic selülit kremi, AHA Peeling selülite karşı etkili aktif vücut Peelingi ile sorunlu bölgede portakal kabuğu görünümünü yok etmeye yardımcı olacaktır. Drenajı uyararak yağ dokusunun sindirim sürecini başlatır. Yağ yakmayı hızlandırarak sorunlu bölgenin onarılmasında etkilidir. Vücuttan fazla sıvının ve ödemin atılmasına yardımcıdır. Deri altındaki metabolik oluşumların önüne geçerek yağın hızlı şekilde yok olmasını sağlar.

Şunlar da hoşunuza gidebilir